قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / مقالات / پادکست و ویرایش صوت / اوداسیتی / آموزش تبدیل صدای مرد به زن و بالعکس

آموزش تبدیل صدای مرد به زن و بالعکس

برنامه و ابزار های زیادی برای تبدیل صدای مرد به زن و بالعکس وجود دارد،از جمله معروف ترین برنامه ها اوداسیتی هست که خیلی سریع و راحت می توانید این کار را انجام بدهید.

برای شروع لازمه بعد نصب و راه اندازی اوداسیتی(آموزش نصب و راه اندازی اولیه اوداسیتی) برنامه را باز کرده و از منوی file قسمت import گزینه Audio را بزنید و فایل ایی را که نویز دارد را انتخاب کرده و open را بزنید.

تبدیل صدای مرد به زن و بالعکس با اوداسیتی

حال باید کل ترک خودتان را انتخاب کنید تا تغییر صدا روی کل فایل شما انجام شود،برای انتخاب کل ترک می توانید در یک قسمت از ترک کلیک کرده و بعد کلید ها Ctrl+a را بزنید و یا می توانید سمت چپ ترک(انتها)کلیک کنید تا کل ترک انتخاب شود بعد انتخاب ترک از منوی effect گزینه change pitch را بزنید.

تبدیل صدای مرد به زن و بالعکس

در پنجره باز شده قسمت Frequency یک اهرم وجود دارد که با این اهرم(هَندِلِر) شما می توانید صوت خودتان را بم یا زیر کنید کافی است که این اهرم را به سمت راست یا چپ بکشید.

هر چقدر که اهرم را به سمت چپ بکشید صدای شما بم شده در نتیجه به صورت صدای مرد می شود پس اگر صدای پسر بچه باشد آن را به صدای یک مرد تبدیل می کند و همچنین صدای خانوم را به صدای آقا تبدیل می کند.

و برعکس اگر فایل شما صدای مرد باشد و اهرم را به سمت راست بکشید صدای شما زیر می شود و تبدیل به صدای خانوم خواهد شد.

تبدیل صدای مرد به زن

نکته 1:با کمک این نرم افزار تا جایی که ممکنه می توانید صدا را تغییر دهید اما لازمه این نکته را هم بگم که هیچ نرم افزار نیست که به طور قطع و یقین هر نوع صدایی را به خوبی تبدیل کند و برای گرفتن خروجی مناسب باید چندین بار تست کنید تا صدای مورد نظرتون بدست بیاد و پیشنهاد میکنم که در بم و زیر کردن صدا خیلی زیاده روی نکنید،چون بیشتر از اینکه موجب تبدیل صدا بشود صدا را تخریب می کند.

نکته 2:اگر دقت کنید می بینید که برخی صداها با اینکه تلاش زیادی می کنید اما آن نتیجه مطلوب را ندارند ، مثلا در تبدیل صدای خانوم به آقا هر چند صدای شما بم خواهد شد اما چون صدای در اصل برای یک خانوم بوده پس نوع گفتار تغییر نکرده بلکه تنها صدا بم شده است پس لازم است اگر صدای خانم را می خواهید به آقا تبدیل کنید در نوع گفتار و تلفظ کلمات در حین ضبط صدا توجه کنید که خروجی شما بی عیب و نقص باشد.(در مورد تبدیل صدای خانوم به آقا هم همچنین)

**این کار تنها بخشی از قابلیت های نرم افزار اوداسیتی هست اگر دوست دارید این برنامه را حرفه ایی تر یاد بگیرید می توانید از دوره آموزش حرفه ایی اوداسیتی و ساخت پادکست عالی استفاده کنید که ما در این دوره سعی کرده ایم از ابتدایی ترین بخش ها و منو های این برنامه تا مراحل سخت تری مثل ساخت پادکست و انتشار آن را به شما آموزش بدهیم برای مشاهده این دوره اینجا کلیک کنید.

**برای مشاهده سایر مطالب اوداسیتی ، اینجا کلیک کنید.

درباره ی امیرحسین حبیبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *